- Hoşgeldiniz

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri sitemize 28 Aralık 2010 tarihinde eklenmiş ve 811 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Dünya üzerinde yaşayan her kadın mutlaka saçlarına önem verir. Tüm kadınlar saç konusundaki ortak hayali daha sağlıklı ve daha dolgun saçlara sahip olmaktır. Peki hem dolgun ve sağlıklı hemde hızlı şekilde uzayan saçlarınız olsun istermisiniz ?

Günümüzde insanlar her konuda şifalı bitkilere başvuruyor. Saç bakımı ve saç uzaması konusundada yine bitkilerden faydalanacağız.

Aşağıda verdiğimiz tarifleri banyodayken suya karıştırıp saçınıza uygulamalı ve bir havluyla bir süre saç derinizde bekletmelisiniz. Bu karışımları uygularken saç derinize hafif masaj yapmalısınız. Daha sonrada ılık suyla durulayabilirsiniz.

Tarif 1 ( Haftada 1 kez )
Aloe (sarısabır) bitkisi suyunu bal, yumurta sarısı ve konyakla karıştırın. Şampuanla saçınızı yıkayın ve bu maskeyi ıslak saç derinize, saçlarınıza uygulayın. Daha sonra havlu ile saçlarınızı sarın. Yaklaşık 45 dakika kadar bekletin ve daha sonra şampuansız ılık su ile durulayın.

Tarif 2 ( Haftada 1 kez )
1 bardak kefir, 1 yemek kaşığı hardal ve 2 yumurtanın sarısını karıştırın ve bu maskeyi saç derinize uygulayın. Yaklaşık 45 dakika kadar bekletin ve daha sonra şampuansız ılık su ile durulayın.

Tarif 3 ( Haftada 1 kez )
3 yemek kaşığı soğanı rendeleyin ve 1 yemek kaşığı bal ile güzelce karıştırın. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bu maskeyi uygulayın. Yaklaşık 45 dakika kadar bekletin ve daha sonra şampuansız ılık su ile durulayın.

Yukarıdakiler saçlarınızın doğal yoldan hızlı uzaması için gereken tarifler. Bunların yanında saçlarınızın dolgun gözükmesi için mutlaka dengeli beslenmeniz şart.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
gülsüm
31 Aralık 2010 - 01:20

bu yöntemlerle doğal şekilde saçımı kısa sürede uzattım. sizlere teşekkürü borç bilirim

bengi
31 Aralık 2010 - 01:21

her konuda doğal yöntemler veriyorsunuz ve bizi kimyasallardan uzak tutuyorsunuz. gerçekten doğada herşey verilmiş bizlere