- Hoşgeldiniz

Gece Terlemesi Nedenleri ve Tedavisi

Gece Terlemesi Nedenleri ve Tedavisi sitemize 06 Nisan 2012 tarihinde eklenmiş ve 4.409 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gece Terlemesi Nedir ?

Gece terlemesi adı verilen hastalık, gündelik olarak geceleri hafif dereceli terleme değildir. Gece terlemesi hastalığı bireyi uykudan uyandırıp üstünü değiştireceği dereceye kadar terleten bir rahatsızlıktır. Yani yaz günlerinde ve ya diğer günlerde ki hafif şekilde terlemenin aksine her gün aşırı ter halinde gece terlemesi tanısı koyulabilir.

Gece Terlemesinin Nedenleri Nelerdir ?

Gece terlemesini bir nedene bağlamak yanlış olur. Çünkü bu rahatsızlığın birçok sebebi olabilir. Ancak bunların en başında menapoz adı verilen hastalıktır. Bu hastalığı bulunan hastalarda sıkça karşılaşılmaktadır. Bunların dışında nedensizce terleme hastalığı bulunabilir. İlla bir sebebe bağlanmaksızın bu teşhis konabilir.

Kemik ve ya kalp kapakları iltihaplanmış kişilerde de yine gece terlemesi rahatsızlığı
görülebilir. Kullanılan ilaçlarlar da yine bu rahatsızlığın oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca lenfoma hastalığının belirtileri arasında da gece terlemeleri yer almaktadır. Ancak yine belirtileceği üzere normal terlemeler yerine aşırı derecede terlemeler olduğunda ancak bu rahatsızlık var denilebilir.

Gece Terlemesinin Tedavisi Nedir ?

Gece terlemesinin birçok nedeni olduğu için tek yöne bağlamak doğru olmaz. Çünkü öncelikle bu hastalığın ne sebepten dolayı ortaya çıktığının bilinmesi gerekir. Daha sonra bu hastalığın nedenine göre tedavi yollarına başvurulur. Örneğin o birey menapozdaysa, hormon kontrollerinin yapılmasıyla gece terlemesi engellenebilir. Ancak lenfoma hastalığı sebebiyle bu hastalık görülüyorsa ancak ve ancak o hastalığın tedavisiyle mümkün olabilmektedir.

Acil Şifalar Dileriz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz