- Hoşgeldiniz

Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi sitemize 29 Haziran 2011 tarihinde eklenmiş ve 1.014 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Her mevsim karşılaşılan gıda zehirlenmeleri özellikle yaz aylarında daha çok artmaktadır. Doğadan toplanan mantarlar, açıkta kalan ve çabuk bozulan yiyecekler, günü geçmiş gıdalar zehirlenmelere yol açabilir. Ölümle bile sonuçlanabilecek olan bu duruma düşmemek tamamen insanın kendi elindedir. Aldığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine mutlaka bakın. Emin olmadığınız yiyecekleri yemeyin. Buzdolabınızda uzun süre önce pişmiş olan yemekleri saklamayın. Dondurunuzu sık sık kontrol edin. Piknik veya plajda yiyeceklerinizi gölgede bırakın ve çabuk tüketin. Bozulan ve rengi değişen yiyecekleri kesinlikle yemeyin ve atın.

Gıda Zehirlenmesi Belirtileri

Solunumda güçlük, yutkunma zorluğu, kaslarda ağrı veya kramplar, baş dönmesi, ishal, halsizlik, midede ağrı ve bulanık görme gibi şikayetler gıda zehirlenmesi belirtileri olabilir.

Yukarıdaki belirtilerden birkaçı meydana geldiğinde ilk iş hastayı kusturmaktır. Çok vakit kaybetmeden hasta doktora götürülmelidir. Özellikle mantar zehirlenmeleri ölüme yol açabildiği için çok dikkat edilmelidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Fatm
25 Ocak 2012 - 09:56

Geçen 5 günlük tavuk yedim eşimle malesef zehirlendin ufakça allah yardım etsin mide kötü oluyor

Celal
25 Ocak 2012 - 09:56

Bir kere atlattım zehirlenmeyi az kalsın yoksa bizde hastanelik olacaktık. teşekkürler

Alper
25 Ocak 2012 - 10:03

Balık ile yoğurt yiyincede zehirlenebiliyoruz bilginize

Yıldız
25 Ocak 2012 - 10:06

Kesinlikle hekime gidilmediğide büyük tehlikesi var