- Hoşgeldiniz

Göz Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Göz Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi sitemize 14 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiş ve 2.246 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Göz ağrıları genelde az veya çok ışıkta çalışmaktan ortaya çıkar. Fakat bu ağrılar yorulan gözlerin yanı sıra göze yabancı bir cisim kaçması yada gözün herhangi bir bölümünün iltihaplanması sonucunda olur.

Göz bozukluğunda göze tam uygun olmayan gözlükler ağrıları meydana getirebilir. Özellikle sinuziti olan kişilerde göz ve çevresinde ağrılar olabilir, fakat bu sinüslerle ilgili olduğundan ayrı bir tedavi gerektirir.

Göz ağrılarını oluşturan sorunun ne olduğunu bilip ona göre tedavi uygulanmalıdır. En önemli tedavi gözü dinlendirmektir. Yorgunluk ve gözün aşırı yorulması sonucu ortaya çıkan ağrıları gidermek için bir tutam papatya, süt ile kaynatılır ve soğutularak pamuk yardımıyla gözlere pansuman yapılırsa ağrıları alır.

Bazı durumlarda ağrı ile birlikte şişlikler görülür. Geçmeyen ve çok sık tekrarlayan göz şişmeleri kalp ve böbrek rahatsızlıklarının belirtileridir. Bu durumlarda mutlaka doktora gidilmelidir.

Yorgunluktan dolayı şişen gözler için en iyi bitkisel ilaç çaydır. Poşet çayları demledikten sonra atmayıp gözlere koyup bu şekilde 5-10 dakika bekletirsek şişlikler ve ağrılar azalır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz