- Hoşgeldiniz

Gözde Çapaklanma

Gözde Çapaklanma sitemize 18 Ekim 2010 tarihinde eklenmiş ve 7.216 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çapaklanma gözlerde hafif bir enfeksiyon nedeniyle oluşan koyu sarı renkte bir akıntı ve kabuk bağlama durumudur. Çocuklarda görülen çapaklanma genelde konjunktivit belirti­si olabilir. Konjunktivit bir çeşit göz iltihaplanmasıdır. Bebeklerde olduğu gibi, çocuklar­da da görülen çapaklanmanın nedeni de gözyaşı kanalının tıkanması olabilir.

Do­ğum yapan kadınlarda genellikle doğumdan sonraki ilk hafta görülür ve akacak olan gözyaşı kanalının tıkanması sonu­cunda ortaya çıkar. Çapaklanma çok ciddi bir vaka değildir ve genellikle kendiliğin­den geçer.

Çapaklanma durumunda birçok doktor akıntının giderilmesi için göz banyosunu tavsiye eder.

Doğal Tedavi Yolları ;

Çapaklanma hiç geçmeden devam ediyorsa aşağıdaki tedaviler uygulanabilir: » Rüzgârgülü bitkisi gözde biriken çapakların tedavisinde kullanılabilir.

Homeopati alanında kullanılan “Hepar sulf.” adlı madde enfeksiyonların tedavisinde uygundur.

Göz otu bitkisi ezilerek pelte haline getirildiğinde ve soğutularak gözlere sürüldüğünde çapaklanmaya iyi gelir. Kaynamış suyun içine karıştırılan göz otu ile çapaklanan gözler yıkanabilir.

Papatya göz temizliği için kullanılabilir (Gözün kenarları ve gözün dış kı­sımları papatya suyu damlatılmış bir süngerle silinebilir) ve bu sayede en­feksiyon riski azaltılabilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
ertan
18 Kasım 2010 - 19:35

sabah erken uyandığımda gün boyu çapak problemi yaşıyorum. umarım bu bilgiler faydalı olur. deneyeceğim

Kenan Kalaycı
12 Ekim 2011 - 08:04

sabahları uykudan kaltıgımda gözlerimde çapaklanma oluyor bazende ara sıra kızarıklık oluyor sabahları ve akşamları göz kipriklerimi kulak çöpüyle zeytin yağla temizliyorum acaba dogrumu yapıyorum lütfen bilgilendirirmisiniz teşekkürler

Elıf
16 Kasım 2012 - 20:03

Sabah kalktıgımda capak oluyor ve capaklarım gün boyu devam edıyor capaklarmı temızlerkn kırpıklerm dökuluyo tavsıyelerınızı dınlıycem.