- Hoşgeldiniz

Nasır Nedir ? Nasır Tedavisi

Nasır Nedir ? Nasır Tedavisi sitemize 21 Mart 2011 tarihinde eklenmiş ve 1.007 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Nasır genellikle el ve ayaklarda görülen deri kalınlaşması ile oluşan bir cilt hastalığıdır.

Nasır Nedenleri

Avuç içinde oluşma nedenlerinden bazıları çekiç, kazma veya raket gibi aletler kullanılmasıdır. Ayakta görülme nedenleri ise sıkı ve uygun olmayan ölçülerde ayakkabılar giyilmesi veya çıplak ayakla dolaşmaktır. Sürtünme ve basınç esas sebebidir. Basınç sürekli tekrarlarsa cilt su toplayarak kendini savunur. Bu nedenle derinin yüzey hücreleri artar ve deriyi kalınlaştırır.

Nasır Tedavisi

Nasırlar ağrılı olup üzerleri soyulabilir. Rahatsızlığı önlemek veya tedavi etmek için rahat ve topuksuz ayakkabı kullanılmalı, eller devamlı su toplamaktaysa kalın eldivenler kullanılmalı, deri kalınlaşmış ise ponza taşı veya törpü ile inceltilmelidir.

Ilık suda bekletilen nasırlı bölgeden özel nasır makasları ile ağrı yapan iç çekirdeği çıkartılmalıdır. Bu işlemlerden sonra vazelin türü kremler sürülmeli ve üzeri yumuşak kalsın diye kapatılmalıdır.

Nasır enfeksiyon kapmış ise antibiyotik kremler sürülmeli, doktor tarafından tedavi ettirilmelidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
halil aydın
01 Nisan 2011 - 23:57

ben 5 yıldır bu acıyı çekiyorum denemediğim ilaç ve yöntem kalmadı ama nafile hiç bir şey etki etmiyor.

ali kemal
02 Nisan 2011 - 00:00

merhaba bende sizin gibi nasır mağduruyum garsonum ve günün 15 saatini ayakta geçiriyorum ama bi türlü çözüm bulamadım.

remzi
02 Nisan 2011 - 00:12

benimde yaklaşık 3 yıldır parmak aralarımda nasır var ilaç tedavisi denedim fayda etmedi doğal yöntemleri denedim biraz iyi oldu özellikle incir suyu çok iyi geldi.

nuri
02 Nisan 2011 - 12:59

Öncelikle yazı için teşekkür ederim.yaklaşık 3 yıldır ayağımda oluşan nasırdan çok çekiyorum.incir suyu kullandım biraz iyi geldi.incir suyunu tavsiye ederim.

Birol.akçin
22 Mayıs 2012 - 21:55

Ben kendim kilom kadar nasırımı kesiyorum mesleğim icabı sürekli ayaktayım çok acı çekiyorum 18 yaşından beri nasır acısı çekiyorum, şuan yaşım 34 denemediğim ilaç gitmediğim doktor kalmadı. Ameliyatla aldırdım, gazla yaktırdım, krem kullandım ama nafile yorum okuyan varsa şifa ALLAH’dan.