- Hoşgeldiniz

Zehirlenme Belirtileri ve Tedavisi

Zehirlenme Belirtileri ve Tedavisi sitemize 14 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiş ve 1.003 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zehirlenme, vücudun herhangi bir hayvan tarafından ısırılmasıyla ya da vücuda alınan bir gıda ile kendini gösterebilir. Zehirlenme belirtileri arasında karın ağrısı, ishal, ateş, kusma gibi durumlarlar vardır. Bu belirtiler bir çok hastalığın belirtisi olduğundan en doğrusu bir doktora başvurmak ve onun bu durum ile ilgili teşhis koymasını beklemektir.

Bu rahatsızlığa neden olan durumların başında bakteriler ve virüsler gelmektedir. Halk arasında midenin üşümesiyle, yani bir nevi midenin geçirdiği grip olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak mide ve bağırsak sisteminin bozulması olarak tanımlanabilir.

Zehirlenme Tedavisi

Bazı besin zehirlenmelerinin tedavi edilmesine bile gerek olmayabilir, 12 saat gibi kısa süren zehirlenme durumlarında herhangi bir antibiyotik tedaviye ihtiyaç duyulmadan tedavi vücut tarafından gerçekleştirilebilir.

Bazı hastalıklarda ise doktor tarafından antibiyotik tedavisi verilebilir. Antibiyotik tedavisine ihtiyaç duyulan hastaların zehirlenme durumu daha ileri seviyededir. Ya da kişinin hastalığının tedavi sürecini düşürebilmek adına antibiyotik tedavisine başvurulabilir. Örneğin 5 günde geçecek bir rahatsızlığı 3 güne indirebilmek adına antibiyotik tedavisi uygulanabilmektedir.

Çok daha ağır besin zehirlenmeleri yaşandığında ise, mutlaka kişi hastaneye yatırılmalı ve tedavisine doktor gözetimi altında devam edilmelidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz